Naar hoofdinhoud

Praat mee op het Wajong-forum

Op dit forum kunnen Wajongers hun ervaringen met elkaar delen. Discussieer mee over onderwerpen die je bezighouden en stel je algemene vragen over je Wajong-uitkering.

De meest recente, actieve discussie staat bovenaan.

Moderators op dit forum zijn Eva en Dirk-Jan. Zij begeleiden de discussies namens UWV.

Het UWV Webcareteam beantwoordt algemene vragen over je uitkering.

Forum: Beoordeling van je arbeidsvermogen > wajong en diagnose autisme
Beoordeling van je arbeidsvermogen
wajong en diagnose autisme
basted
1057512

Graag zou ik willen weten wat de mogelijkheden zijn van wajong aanvraag op oudere leeftijd. Heb de diagnose autisme gekregen toen ik 40 was na jaren problemen op werkplekken. Inmiddels ben ik al aan aantal jaar thuis zonder werk. Werken heeft altijd veel psychische problemen opgeleverd en ook vaak conflicten op de werkvloer.

Is het mogelijk om alsnog een wajong te krijgen? Heb op speciaal onderwijs gezeten vroeger maar geen diagnose gehad omdat ze dat destijds niet deden (vonden ze niet goed om kinderen in hokjes te plaatsen). Inmiddels wel de diagnose klassiek autisme.

Pagina's

Zal wel heel moeilijk worden, Basted. Om voor Wajong 2015 in aanmerking te komen, moet je duurzaam geen arbeidsvermogen hebben.

Laatst gewijzigd op: 21 september 2017 22:24

Wat meer informatie over de laattijdige aanvraag:

https://perspectief.uwv.nl/forum/s/wwb-uitkering-hoort-wajong-te-zijn

Hallo Basted,

Je vraagt je af of je alsnog in aanmerking kan komen voor een Wajong-uitkering, nu je de diagnose autisme hebt gekregen.

We zijn in diverse topics hier al eens eerder op ingegaan.
Ik zet het hier nog even op een rijtje.

De aanvraag voor de Wajong doe je met een Aanvraag beoordeling arbeidsvermogen.
Zou je nu de Wajong uitkering aanvragen, dan gelden de voorwaarden van Wajong 2015.

Hierop is één uitzondering:
Ben je geboren voor 1-1-1980 dan kan de aanvraag beoordeeld worden op grond van de regels voor de Oude Wajong.

1/2

 

 

2/2

Geef bij de Aanvraag beoordeling arbeidsvermogen aan waarom je vraagt of de beoordeling op basis van de Oude Wajong kan plaatsvinden. 
Leg duidelijk uit waarom je denkt dat je alsnog aanmerking komt voor een Wajong-uitkering. UWV beoordeelt dan of en per wanneer je de Wajonguitkering kunt krijgen.

Ik raad je aan de aanvraag beoordeling Arbeidsvermogen te doen. Kom je niet in aanmerking voor de Wajong-uitkering, dan kan je mogelijk wel in aanmerking komen voor ondersteuning vanuit de gemeente.

Ik wens je veel sterkte!

Met vriendelijke groet,

Petra
UWV WebcareTeam

Hallo Petra, UWV  webcare

Volgens mij is per 1 januari 2015 nieuw overgangsrecht van kracht geworden voor de wajong waardoor het ook voor mensen geboren voor 1-1-1980 niet meer mogelijk is om aanspraak te maken op de oude wajong, of eigenlijk de voorloper daarvan,de AAW. De uitspraak van de CrvB van 8 april 2015 betreft een UWV besluit van 2 juli 2012, dus voordat het nieuwe overgangsrecht van kracht werd op 1 januari 2015.
Bron: https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:CRVB:2015:11...

Zie vervolg

Vervolg

Het lijkt er op dat de wetgever met het overgangsrecht Wajong zoals dit geldt vanaf 1 januari 2015, de deur definitief heeft gesloten voor laattijdige aanvragen waarbij de jonggehandicapte is geboren voor 1 januari 1980. In art. XXIV Invoeringswet nieuwe en gewijzigde arbeidsongeschiktheidsregelingen is niet opgenomen dat art. 1a:2 of 2:15 Wajong niet van toepassing is op deze personen. Indien een jonggehandicapte, geboren voor 1 januari 1980, op of na 1 januari 2015 een aanvraag indient om in aanmerking te komen voor een Wajong-uitkering, zal deze aanvraag worden beoordeeld aan de hand van de bepalingen in hoofdstuk 1a Wajong. Deze jonggehandicapte heeft immers geen recht op arbeidsondersteuning of arbeidsongeschiktheidsuitkering in de zin van hoofdstuk 2 of 3 en hij/zij kan dit recht op grond van art. 1a:2 Wajong ook niet meer verkrijgen vanaf 1 januari 2015.

Zie vervolg 2

Vervolg 2

Bron: http://veritate.tripolis.com/public/preview?kqJGWYkZeiDxLzD0WXgjSfUkJjDc...

Voor zover bij mij bekend bestaat er geen jurisprudentie van na 1 januari 2015 waaruit blijkt dat een laattijdige aanspraak door een persoon geboren voor 1-1-1980 nog gehonoreerd wordt door het UWV als de aanvraag na 1 januari 2015 heeft plaatsgevonden.

Maar misschien zie ik het verkeerd?

Laatst gewijzigd op: 13 oktober 2017 22:07

@jan

 

Dit betreft een aanvraag van 15 augustus 2013 dus van voor de datum 1 januari 2015 toen het nieuwe overgangsrecht van kracht werd.

@Niek

Misschien kun je de vraag voorleggen aan het Juridische Loket. Misschien weten zij meer.

https://www.juridischloket.nl/email-ons

Laatst gewijzigd op: 15 oktober 2017 20:25

Pagina's


Staat je onderwerp er niet tussen? Start dan je eigen discussie!