Beste forumleden,
Vorig jaar, rond de zomer, is het Werkbedrijf gestart met het telefonisch benaderen van degene die een oude wajong hebben en die eerder hadden afgezien van dienstverlening.
In dit topic hebben we beloofd dat we zouden laten weten wanneer het Werkbedrijf hiermee verder zou gaan. Dit zal vanaf 1 maart zijn.
Vorig jaar is er ongeveer 25% benaderd, de overige 75% zal vanaf morgen benaderd gaan worden.
Ik open dit topic zodat jullie er in elk geval nu van op de hoogte zijn.
Dat is fijn Daniela, maar dat zijn dus alleen de oude wajongers die dit forum lezen. Ik begrijp niet dat het zo moeilijk is om mensen gewoon per brief te waarschuwen dat dit gaat gebeuren.
Ik ben ook wel benieuwd naar de uitkomst van de 25%.
En voor alle duidelijkheid: de wet is niet veranderd. Als je op gesprek moet komen, zal dat moeten, maar dat zal dan hetzelfde gesprek zijn als het eerste gesprek een paar jaar geleden.
Niet dat ik een dergelijk bericht kalm opvat. Ook ik schiet in de stress, al zal ik er niet wakker van liggen. Dat dat wél met mensen gebeurd kan ik me voorstellen gezien de onzekerheid van het moment van bellen en het hele circus opnieuw moeten doorlopen. Ik ben het dan opnieuw dus niet eens met deze actie op deze manier. Als het UWV dit wil, dan zou het vele malen menselijker moeten gebeuren.
1/2
Hoi Josta,
Het is natuurlijk niet de bedoeling dat het telefoongesprek extra stress oplevert.
Er wordt telefonisch contact met jou opgenomen zodat je voorbereid bent op de brief die wij je gaan sturen.
Wanneer jij het telefoongesprek liever niet zelf voert, kun je een contactpersoon aan ons doorgeven aan het begin van het gesprek. Is jouw contactpersoon al bekend bij ons, dan wordt die direct door de arbeidsdeskundige gebeld. Je hoeft het telefoongesprek dan niet zelf te voeren.
Wanneer jullie samen een afspraak hebben gemaakt, mag je natuurlijk altijd iemand meenemen naar deze afspraak.
1/2
2/2
Je geeft aan dat het contact op een menselijkere manier moet gebeuren. Heb jij hier tips of suggesties over, dan kun je deze doorgeven via de volgende site: Cliëntenraad UWV.
Ik heb jouw signaal, over het telefonisch contact, zelf ook doorgegeven aan mijn collega’s.
De algemene informatie over het telefoongesprek kun je in dit artikel lezen.
Met vriendelijke groet,
Timo
UWV Webcareteam
2/2