Toezicht Sociaal Domein : Het aantal laagbegaafde en gehandicapte jongeren dat zonder uitkering thuiszit stijgt snel. Het lukt hun niet aan werk te komen.
De uitkering voor jonggehandicapten, de Wajong, bestaat voor hen niet meer. Gemeenten die nu voor hen verantwoordelijk zijn, slagen er nauwelijks in hen aan werk te helpen
https://www.volkskrant.nl/binnenland/steeds-meer-jonggehandicapten-zitte...
In de jaren '80 en '90 kon je als jonggehandicapte schoolverlater via de JWG (Jeugdwerk GarantieWet) aan het werk waarbij je gedetacheerd werd bij diverse bedrijven. Waaronder ook WSW-bedrijven waar je alvast vanuit de JWG aan de slag kon, terwijl je op de WSW-wachtlijst stond. Op die manier kon je werkervaring opdoen.
Erg jammer dat dat is afgeschaft, want via de JWG had je tenminste nog werk als jonggehandicapte schoolverlater.
Vreselijk vind ik het, ben er 1 van en dit allemaal door het domme systeem vind ik
Want ja toen ik 18 was? Kreeg helemaal niks door het systeem, dus toen al achter mijn beperking komen ging niet.
En ja verder daarna nog meer jaren verspild.
Als ze nu zullen zeggen bij: Doelgroepen-register sorry we kunnen niks voor je doen, ben ik niet eens teleurgesteld zo erg is het al :'(:'(.
Ben blij dat gedoe van: Bijstandsaanvulling nu niet te hebben, en that's it dan eigenlijk.
Ik wilde sowieso zelf wel elke x de inkomsten tot Bijstandsnorm verdiend krijgen.