Naar hoofdinhoud

Praat mee op het Wajong-forum

Op dit forum kunnen Wajongers hun ervaringen met elkaar delen. Discussieer mee over onderwerpen die je bezighouden en stel je algemene vragen over je Wajong-uitkering.

De meest recente, actieve discussie staat bovenaan.

Moderators op dit forum zijn Saraya en Jan Willem. Zij begeleiden de discussies namens UWV.

Het UWV Webcareteam beantwoordt algemene vragen over je uitkering.

Forum: Opleiding en re-integratie > Advies gevraagd! Studiefonds aanvragen naast het hebben van wajong?
Opleiding en re-integratie

Pagina's

Graag gedaan, Gkiwi.

Mijn antwoord wordt zeker ondersteund door wat er in de wet staat. Je kunt dit nalezen in artikel 2:43.1 van de "Wet arbeidsongeschiktheidsvoorziening jonggehandicapten".

Ik wens jou een hele fijne dag toe!

Met vriendelijke groet,
Caren
UWV Webcareteam

Bedankt voor deze informatie.
In dit onderdeel wordt alleen duidelijk dat ik onder de werkregeling val en niet onder de studieregeling en dat ik dus 70% van het minimumloon ontvang. Dat klopt.

Ik kan nergens in dat artikel iets vinden over giften en schenkingen en of deze als inkomsten worden beschouwd. Mijn arbeidsdeskundige zegt namelijk dat alles belastbaar is en gekort zal worden op mijn uitkering. Kijk ik ergens overheen of moet ik hiervoor een ander artikel raadplegen?

Iedereen mag je belastingvrij € 2.173 schenken. Je hoeft daarover ook geen aangifte schenkbelasting te doen.
https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/schenken/content/ik-kr...

Boven(!) de vrijstelling schenkbelasting betaalt normaal gesproken de ontvanger van de schenking de schenkbelasting, maar bij “vrij van recht schenken” betaalt de schenker de schenkbelasting.

Ander opties zijn, naast een schenking, een lening of de ander betaalt rechtstreeks aan school of ander opties.

Alleen inkomsten die je verdient met betaald werk of met een bedrijf worden verrekend met je Wajong-uitkering. Een gift/schenking heeft voor jou geen gevolgen voor je Wajong uitkering.

En belastingvrije schenking telt niet mee voor de UWV toeslag.
https://www.uwv.nl/particulieren/overige-onderwerpen/toeslag-van-uwv/det...

Bedankt Jan voor je antwoord! Hier heb ik zeker wat aan :)
Ik heb bij het betreffende studiefonds aangeveven dat het bedrag onder de 2173 dient te zijn mochten ze mijn toekomstige aanvraag honoreren. Ik weet alleen niet of zij dit zelf dan bij de belastingdienst aangeven of niet. Nog geen respons op mijn mail gehad en ik kan ze niet bellen, dus ik wacht het nog even af. Ik ben erg huiverig als het gaat om aannemen van giften/fondsen want ik heb eerder al een keer problemen gehad met het UWV waarbij ik een fikse boete moest betalen.

In ieder geval bedankt voor je uitleg!

Pagina's